Eco-Cranes, a daruk világa

Daruk és emelők

Daruk és emelők

A torontói CN Tower attrakciói

2024. december 01. - Daruk Karcsival

Az előző bejegyzésben áttekintettük a felhőkarcoló építésének cseppet sem szokványos történetét. Ebben a posztban vessünk egy pillantást arra, hogy mit kínál a látogatók számára manapság a CN Tover, mintegy ellenpontozva a Nagy-tavak déli partján fekvő Chicago felhőkarcolóit.

toronto-1426205_1280.jpg

Kép forrása: ElasticComputeFarm - Pixabay

A Canadian National 1995-ben eladta a CN Towert egy, a nemzeti érdekű látnivalókra szakosodott szövetségi koronavállalatnak, a Canada Lands Companynek. Ekkor vált a toronyból Kanada nemzeti látványossága.

Az épület továbbra is ellátja eredeti funkcióját, még mindig Toronto telekommunikációs központja, 17 kanadai televíziós és FM rádióállomást szolgál ki. Emellett azonban nemzetközileg elismert turisztikai célponttá is vált, mely évente több mint kétmillió látogatót fogad.

Látványosságok

Utunk a torony lábánál kezdődik a Canada Lands Square-en, amely a tornyot körbe vevő tér. Itt tartanak közösségi eseményeket, ünnepségeket, de a tér ezen felül több falfestménnyel is rendelkezik, amiket érdemes lehet megtekinteni. A torony aljában a Le Café, az ajándékbolt és a KidZone gyerekbarát tere várja a betérőket.

A torony megtekintésében 6 darab nagy sebességű lift lesz segítségünkre. Ezek viszik fel a látogatókat - csupán 58 másodperc alatt - a Main Observation Levelre, ami 346 méter magasan található. A liftek padlója 2008. óta üveg panelekből áll, ezzel is növelve a kilátást.

Ha valamelyik lift felvitte a látogatót, az megcsodálhatja a 360 fokos kilátást a hatalmas üvegfalakon keresztül. Ezek a 7 cm vastag panelek thermochrome technológiával készültek, tehát alkalmazkodnak a napfényhez és éjjel-nappal biztosítják a lehetőséget a jó fotók készítésére.

downtown-16916_1280.jpg

Kép forrása: PublicDomainPictures - Pixabay

 

Ha pedig már a fotóknál tartunk: A tornyot a talapzatától a csúcsáig LED fények borítják, amelyeket minden este bekapcsolnak, így a fotótéma nem csak a látogatók számára adott.

Ha a 360 fokos kilátás nem volt elég, egy szinttel lejjebb található a Lower Observation Level, ahol szintén minden a kilátás körül forog. A bátrak az OverView állomáson kitekinthetnek a döntött üveg padlón, a még bátrabbaknak pedig lehetőségük adódik a város felszűrődő hangjait hallgatni és megtapasztalni a szelet a kültéri Outdoor Terrace-on.

Ezen a szinten található még az Atmosphere is, ahol a csúcstechnológiájú videófalak animálva mutatják be kanadai, köztük őshonos művészek munkáit.

Nem feledkezhetünk meg a 360 Restaurantról sem, amely igazodva a trendekhez, minden 72 percben egy teljes fordulatot tesz, így a vendégek evés közben minden szögből megtekinthetik a várost. Az étteremhez tartozik a világ legmagasabban fekvő borospincéje is.

A főépület tetején, 116 emelet magasságban található az EdgeWalk. Ez a 2011. óta létező attrakció lehetőséget ad a látogatóknak, hogy kötéllel biztosítva, egy 1,5 méter széles párkányon körbejárják a torony fő kilátórészeit. Ez szintén világrekord, az EdgeWalk a világ legmagasabban fekvő kültéri sétánya egy épületen.

Efölött pedig már csak a 447 méter magasan elhelyezkedő Top, a nyugati félteke legmagasabb kilátója van. Ebben a magasságban már érezhető a torony kilengése, ami akár fél méter is lehet. Tiszta időben akár 160 kilométerre, egészen a Niagara-vízesésig is el lehet látni.

A fentiekből látszik, hogy ez a mérnöki mestermű nem csak méreteivel, de programjaival és az általuk kínált élményekkel is csábítja az érdeklődőket.

A bejegyzés trackback címe:

https://darukesemelok.blog.hu/api/trackback/id/tr9518742582

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása