Kabát, nadrág, csizma, kesztyű, sisak. Légzőkészülék és maszk. Ezek a tűzoltók bevetési védőfelszerelésének alapdarabjai, amelyek együtt legalább 20 kilogrammot nyomnak. Ezeket viselte az a maroknyi tűzoltó is, akik futóversenyen vettek részt a Szent Gellért téri metróalagút mozgólépcsőjén. Menetiránnyal szemben.
A verseny helyszíne a 4-es metró Szent Gellért téri állomása volt, itt kellett a résztvevőknek megbirkózni a 40 méteres távval, a teljes védőfelszerelés súlyával, a lefelé haladó mozgólépcsővel, valamint a stopperrel.
A versenyt a Magyar Tűzoltósport Egyesület (MTSE) szervezte, amelynek tagjai már rutinos versenyszervezőknek mondhatják magukat, ugyanis évente több alkalommal is rendeznek erőnléti és állóképességi versenyeket az önkéntes, az önkormányzati és a hivatásos tűzoltók számára. A budapesti és a vidéki toronyházak, valamint a tiszai rakpart lépcsőfutó versenyei mellett ergométeres és FireCross versenyeken is várják a vállalkozó kedvű tűzoltókat.
Az éjszakai emeléstechnikai eszközön rendezett verseny kicsit kilógott a többi közül, mivel a kihívás nagysága miatt meghívásos volt. A szervezők az egyéb versenyen elért eredmények alapján választották ki azt a huszonöt (három nő, illetve huszonkét férfi) indulót, akik megküzdöttek a mozgólépcsővel.
A versenyzők kettesével, a metró középső szintjétől indultak neki a 40 méteres távnak. A kihívás akkor minősült teljesítettnek, amikor a versenyzők a mozgólépcső tetején elhelyezett gombokkal leállították a stoppert.
A feladat nehézségét a lefelé haladó mozgólépcsők mellett a légzőkészüléken keresztül történő légzés miatti oxigénhiány fokozta, így a résztvevő versenyzők szűrése és a lelkiismeretes felkészülés ellenére is voltak olyanok, akik nem tudtak megbirkózni a kihívással és kifogott rajtuk a mozgólépcső.
Ennek ellenére ugyanúgy járt és jár nekik az elismerés, mint Csikos Bencének, aki a mezőny legjobb idejével, 35,97 mp alatt teljesítette a távot.
Hajnalra aztán visszaállt a rend a metróban, ahol a mozgólépcsőt ismét az utasok vették használatba. Szabályosan, menetirány szerint közlekedve.
A kép forrása a Wikipedia.